Scroll Top
obuwie-slubne-czym-kierowac-sie-przy-zakupie

Obuwie ślubne – czym kierować się przy zakupie?

Sezon ślubny za pasem, dlatego czas najwyższy zacząć myśleć o swojej wymarzonej stylizacji, którą zachwyci się nie tylko nasz partner, ale także wszyscy pozostali goście (łącznie z młodą parą). Nie należy przy tym zapominać również o sobie – to w końcu nam ma być wygodnie w ubraniu, to przede wszystkim nam ma ono sprawiać przyjemność i zapewnić pewność siebie. Zapomnieć warto z kolei o obawie, że przez przypadek przyćmi się pannę młodą, dlatego można spokojnie założyć rzucające się w oczy szpilki bordowe lakierowane. Ale po kolei… Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak wyjątkowym świętem dla młodych jest dzień zaślubin. W końcu zakładamy, że tego typu uroczystość odbędzie się dla nich jeden jedyny raz w życiu. Taka okazja wymaga więc odpowiedniego przygotowania również od gości, którzy swoje zaangażowanie mogą wyrazić między innymi przez założenie uroczystego stroju. A nie od dziś wiadomo, że jednym z ważniejszych elementów każdej stylizacji są buty – w tym wpisie pokażemy Wam, jak krok po kroku przejść przez proces doboru idealnego obuwia na ślub.

Stylowo czy wygodnie?

No właśnie – przed takim dylematem staje na ogół większość Kobiet, które z góry nastawia się, że albo na jedno, albo na drugie. Dlaczego jednak nie połączyć obydwu tych elementów i na ceremonię zaślubin oraz zabawę weselną nie wybrać się w pięknych, ale jednocześnie wygodnych butach… Nasze wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu obuwia udowadnia nam, że odpowiednia technika w połączeniu z wysokiej jakości materiałami może zdziałać prawdziwe cuda. Inną rzeczą jest – o czym jeszcze będzie mowa – dopasowanie butów do indywidualnych preferencji i budowy anatomicznej stóp naszych Klientek, jednak cierpliwość, precyzja oraz umiejętności szewskie zawsze będą szły w parze z jakością, dlatego pierwszym kryterium wyboru, jest korzystanie z oferty sprawdzonej marki. Warto jednak pamiętać, że niezależnie od jakości buta, będzie on potrzebował czasu, by dopasować się do stopy, dlatego robienie zakupów w przeddzień uroczystości. Lepiej zakupić ten element kreacji nieco wcześniej i rozchodzić je trochę w domu – będą miały w końcu służyć przez całą, wypełniona tańcami, noc…

Kształt nosków

Czy można założyć na ślub i wesele szpilki czerwone zamszowe? Czemu nie! Jesteśmy zdania, że najważniejszymi kryteriami doboru butów są własny gust i dobre samopoczucie – przejmowanie się opinią innych jest całkowicie pozbawione sensu. Poza tym, jeśli ktoś będzie czuć się dobrze w swojej skórze, to będzie wyglądać promieniująco w każdych okolicznościach. Dlatego dobierajmy obuwie do własnych preferencji, pamiętając jednak o pewnych obiektywnych kryteriach, które są zawsze ponadczasowe. Zacznijmy od nosków – do wyboru są trzy klasyczne modele: kwadratowy, migdałowy i spiczasty. Choćbyś nie wiadomo jak uwielbiała ten ostatni, jeśli masz wrażliwe stopy, znienawidzisz je po dwóch godzinach imprezy. Nie dlatego, że są niewygodne, ale dlatego, że nie są z Tobą kompatybilne. Jeśli więc zdarzało Ci się kiedykolwiek odczuć dotkliwy ból w palcach, wybierz raczej kwadratowy nosek lub postaw na kompromis i załóż buty z lekko zaokrąglonym noskiem. Pamiętaj, że możesz także założyć sandałki z odkrytymi palcami, a na pewno Ci za to podziękują.

Obcas i podeszwa

Kolejnych kryterium jest wysokość obcasa i tu panuje jedna żelazna zasada – nigdy nie kupuj na jedną noc butów na wyższej szpilce niż zdarza Ci się nosić na co dzień. To częsty błąd, na którym przejechało się już wiele Kobiet, jeśli więc wolisz na parkiecie tańczyć, a nie się z niego podnosić, zaufaj czemuś, co już znasz. Wiadomo, zdecydowana większość Pań wybierze szpilki damskie złote, białe lub écru – to standard, na który bez wątpienia warto postawić. Jeśli jednak nie czujesz się komfortowo na cienkim obcasie, wybierz po prostu szerszy. To żaden wstyd, żadne faux-pas. Masz się czuć dobrze, bo wyjdzie to na korzyść zarówno Tobie, Twojemu partnerowi, jak tym, którzy zapraszają Cię na swój ślub. Skoro ma być tanecznie, musi być wygodnie, ale nie zapominaj też o bezpieczeństwie… Zawsze zwracaj uwagę na to, z czego wykonana jest podeszwa buta – dobrej jakości tworzywo sztuczne zapewni lepszą przyczepność do parkietu, pozwalając czuć się pewniej zarówno podczas stonowanego walca, jak i szalonego jive’a.

Powiązane artykuły
Clear Filters